top of page

Rohelise kooli programm on ülemaailmne. Selles osaleb 49000 kooli 64 maalt.  Eestis programmi juhib Eesti Looduskaitse Selts (ELKS).

Programmi suurim saavutus on kahtlemata fakt, et selle tulemusena kasvab põlvkond põlvkonna järel jätkusuutlikult mõtlevaid keskkonnateadlikke inimesi. Nad kannavad programmis omandatut endaga kogu elu ning kasvatavad samas vaimus ka oma järeltulijaid.

Võtmeküsimuseks on töötajate aktiivne kaasamine,  pikaajaline pühendumine ja valmidus kaasata õpilasi otsustusprotsessidesse. Edukaks tegevuseks on vajalik haridusasutuse juhtkonna ja hoolekogu toetus.

Üheks tähtsaks strateegiaks on keskkonna töörühma moodustamine. Töörühmas on õpetajaid, juhkonna liikmeid ja lapsevanemaid. Töörühma liikmed vastutavad teavitamise eest – töörühma tegevusest teistele õpilastele ja vastupidi. Töörühma koosolekuid protokollitakse, et näidata, kuidas otsused sündisid. Töörühma koosolekud toimuvad tavaliselt  6-8 korda aastas, võib ka sagedamini. Protokollid avalikustatakse töörühma stendil ja kooli kodulehel. Töörühma aruandeid tutvustatakse õppenõukogus ja vanemate koosolekutel.

Selleks, et näha muutusi kord aastas viiakse läbi keskkonnaülevaatus. Tulemusi tutvustakse õpetajatele ja vanematele. Kui keskkonnaülevaatus on tehtud, koostatakse kogu haridusasutust hõlmav tegevuskava. Tegevuskava võib teha selleks õppeaastaks, aga ka pikema, näiteks kolmeks aastaks. Perioodiliselt hinnatakse tegevuskava täitmist ja eesmärkide saavutamist. Kool näitab edusamme mitme suuremahulise  projekti läbiviimisega, mis on seotud vähemalt kolme Rohelise kooli teemaga.

 

Kogu haridusasutus peab teadma rohelise kooli programmis osalemisest ning mida see tähendab.  Vähemalt kord õppeaastas peaks toimuma kogu haridusasutust hõlmav üritus.Rohelise kooli tegevusi tutvustatakse kodulehel, stendil, Facebook’is jms. Suur osa õpilastest on tegevustes osalenud. Tegevustest on fotosid.

Teemad

 

  1. Elurikkus ja loodus

  2. Kliimamuutused

  3. Energia

  4. Globaalne kodakondsus

  5. Tervis ja heaolu

  6. Meri ja rannik

  7. Prügi

  8. Õueala

  9. Transport

  10. Jäätmed

  11. Vesi

 

Aastas tegeldakse vähemalt kolme teemaga. 2016/2017 õppeaastaks valisime järgmised teemad:

1)       Kliimamuutused

2)      Transport

3)      Kooliõu

 

2017/2018 õppeaasta olulisemad teemad:

 

1)   Globaalne kodakondsus

2)   Tervis ja heaolu

3)  Kooliõu

4)  Transport

 

Mida me teha saame?

  • Kustuta tuli ära! (Kustutame lahkudes tuled!)

  • Kasuta kohalikke tooteid!

  • Sõida kellegagi koos või kasuta ühistransporti!

  • Eelista kõndimist või rattasõitu autole!

  • Ära lase vihmaveel raisku minna!

  • Kontrolli vee kraane!

  • Eelista vannile dushi all käimist!

 

  • Kasuta asju korduvalt!

  • Võta ringlusse!

  • Ära reosta!

  • Kasuta poes käies korduvkasutatavaid riide- või paberkotte!

bottom of page